czwartek, marca 08, 2007

Berlin 3D w Google Earth

W styczniu można było przeczytać zapowiedzi dotyczące wirtualnego modelu Hamburga dla GE. Dziś natomiast opublikowano gotową kolekcję budynków innego niemieckiego miasta - Berlina.Berlin 3D Google EarthAby obejrzeć modele w Google Earth należy pobrać tzw. network link z oficjalnej strony projektu www.3d-stadtmodell-berlin.de.
(UPDATE: Wygląda na to, że aby pobrać plik z powyższej strony należy uaktywnić w przeglądarce cookies i referer)

Na stronie tej napisano m.in. że Berlin jest pierwszym miastem, posiadającym tak rozbudowany i realistyczny model, który można oglądać przy pomocy GE. Projekt obejmuje swym zasięgiem 10% powierzchni miasta oraz zawiera 44000 budynków (większość o małej szczegółowości; 500 pokrytych jest teksturami; 40 szczegółowych oraz 5 o najwyższej szczegółowości - można je zwiedzać nawet od środka!).

Niestety, jak na razie obejrzeć można tylko kilka screenshotów i jeden filmik, bo serwery są mocno obciążone... Pozostaje tylko czekać na przejście pierwszej fali zainteresowania lub liczyć na łut szczęścia podczas prób pobierania w GE :)
(UPDATE: Po paru dniach wszystko działa w miarę normalnie - oczywiście ładowanie modeli może zająć trochę czasu, ale nic dziwnego... w końcu część modeli jest niezwykle rozbudowana)

6 komentarzy:

m_k pisze...

Kolejny filmik na YouTube:
www.youtube.com/watch?v=lkTMMJZI65M

Anonimowy pisze...

hej...albo jestem jakiś niedorobiony albo to nie dziala...jak to uruchomic pod moim google earth...?

m_k pisze...

Udało ci się w ogóle pobrać plik kml z tamtej strony? (trzeba mieć włączone ciasteczka i referera)
Jak już masz go na dysku to klikasz dwukrotnie i powinien się otworzyć w GE, potem zoomujesz na Berlin i po pewnym czasie powinieneś zobaczyć ładujące się modele...

Anonimowy pisze...

wlasnie w tym problem ze nic mi sie nie sciagnelo...klikam na linka a to wchodzi znow na głowna strone ;/

m_k pisze...

Włącz wysyłanie informacji o nagłówku HTTP_referer w swojej przeglądarce internetowej (może to być też sprawka firewalla, który wycina go gdzieś po drodze...)

Anonimowy pisze...

ok juz dziala wszystko dzieki za pomoc ;]