wtorek, lipca 10, 2007

Drezno 3D w Google Earth

Google Earth - Drezno, model 3DJak donosi Google Earth Blog, niemieckie Drezno opublikowało pokaźną kolekcję modeli 3D, składającą się z ponad 150 000 budynków. Przed Dreznem podobną kolekcją mógł się pochwalić Berlin, jednak znajdowało się w niej o wiele mniej budowli (około 40 tysięcy).

I podobnie jak to było w przypadku Berlina, tak i obecnie sensowne korzystanie z dodatku jest niemal niemożliwe - ilość użytkowników GE, chcących zobaczyć model miasta, jest po prostu zbyt duża. U mnie w ciągu kilkudziesięciu minut zdążyło się pojawić jedynie kilka prostych szarych budynków-pudełek na obrzeżu miasta (można się domyślać, że większość z tych tysięcy modeli będzie miała właśnie taką uproszczoną formę), brak natomiast jakiegokolwiek śladu bardziej szczegółowych obiektów (np. takich, jakie można zobaczyć na screenach).Google Earth - Drezno, model 3D
W linku kml znajdziemy również zaznaczone dworce (Bahnhof), szkoły (Bildung), budynki użyteczności publicznej (öffentliche Gebäude), a także nowe zdjęcia lotnicze (Luftbilder) dwóch obszarów miasta (Frauenkirche, Wiener Platz).

Być może wkrótce doczekamy się kolejnego miasta - jakieś pół roku temu władze Hamburga zapowiadały stworzenie własnego modelu.

1 komentarz:

blusior pisze...

Ciekawe kiedy doczekamy się jakiegoś naszego miasta,Wrocław,Poznań,kraków-jest się czym pochwalić.I jest to przecież doskonała promocja w świecie.A założę się,że nie brakuje u nas ludzi,którzy potrafia zrobić to na najwyższym poziomie,wpędzając w kompleksy innych.
Pozdrawiam-świetny blog