
Do wyświetlania wykorzystano bibliotekę OpenLayers, natomiast za wygląd mapy odpowiada Mapnik. Oba narzędzia używane są również w OpenStreetMap (mapa całego świata tworzona przez użytkowników), stąd wizualne podobieństwo jednego i drugiego projektu. UMP jest jednak bardziej szczegółowa i aktualna niż OSM (o czym się można samemu przekonać - wystarczy porównać warstwę UMP@Mapnik z OpenStreetMap na stronie UMP).
Nie najgorzej wypada też porównanie z "profesjonalnymi" mapami jak Google Maps. Co prawda UMP posiada nadal trochę białych plam, ale z każdym dniem jest ich jednak coraz mniej, a na pozostałych obszarach nie tylko nie ustępuje, lecz wręcz przewyższa GM pod względem szczegółowości. (W UMP znajdują się np. leśne szlaki czy atrakcje turystyczne w postaci bunkrów itp. czyli obiekty, których na próżno szukać w innych mapach.)
Kolejną zaletą UMP jest szybkość aktualizacji - zdarza się, że wszelkie zmiany (objazdy, nowe drogi) trafiają na mapę jeszcze tego samego dnia. W przypadku mapy na stronie twórcy zapowiadają odświeżanie raz na tydzień.
Wraz z mapą udostępniono prosty formularz, służący do zgłaszania wszelkich błędów oraz dodawania nowych punktów (POI). Im więcej nadesłanych poprawek, tym lepsza w rezultacie UMP.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz