środa, maja 09, 2007

World Wind Java (SDK) tuż tuż...

Coraz bliżej do oczekiwanej od wielu miesięcy premiery (bety) World Wind Java. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami na konferencji JavaOne w San Francisco dokonano pierwszej publicznej prezentacji wersji testowej programu (krótki film z pokazu).
Na stronie domowej WW dostępna jest już specjalna podstrona, skąd wkrótce (tj. zapewne po jutrzejszej sesji, podczas której WWJ zostanie zaprezentowany szerzej) można będzie pobrać WWJ. (WWJ można pobrać już ze strony SourceForge - patrz link na dole.) Przygotowano również odpowiednie fora i dział na World Wind Central (jak znajdę trochę czasu, to nad nim popracuję...).

Chad ma na swoim blogu wywiad z Patrickiem Hoganem (manager projektu w NASA) i Tomem Gaskinsem (główny programista WWJ).

Warto podkreślić, że WWJ jest tzw. SDK (zestawem narzędzi dla programistów umożliwiającym tworzenie własnych aplikacji) a nie samodzielną aplikacją, choć w zestawie znajdziemy przykładowy program. Nie należy się jednak spodziewać, że będzie on oferował te same funkcje co windowsowa wersja .Net.
NASA pod postacią WWJ daje innym twórcom gwoździe i młotek - i to od tych zewnętrznych programistów zależeć będzie, co się da tym zbudować... :)

Update (10.05.07 13:13) na SourceForge.net pojawiły się krótkie release notes - opublikowana wersja będzie miała numer 0.2.0 Plików na razie jeszcze nie ma...
World Wind Java F-16 symulatorUpdate (10.05.07 21:32) pliki już są - link

Jest za to symulator lotu F-16 bazujący na WWJ (kiedyś już pokazywałem kilka screenów):
Strona i plik webstart (wymagana Java; strona może być niedostępna dla użytkowników Neostrady dlatego należy skorzystać z proxy)

Brak komentarzy: