poniedziałek, sierpnia 14, 2006

World Wind 1.3.6 i... 1.4

Wbrew temu, co można było przez długi czas przeczytać na mapie drogowej NWW (obecnie jest już uaktualniona), ukaże się wersja 1.4 programu. Razem z nią zostanie wydana wersja 1.3.6.World Wind 1.4 splash screen

Jakie będą między nimi różnice? Nie powinno być żadnych... (oczywiście jeśli chodzi o funkcjonalność; 1.4 oparta będzie na platformie .Net 2.0, zaś 1.3.6, podobnie jak wszystkie poprzednie wersje, na .Net 1.1)World Wind: integrated browser + widget

W obu wersjach znaleźć się ma m.in. wbudowana przeglądarka (podobnie jak w Google Earth), będąca wynikiem prac w ramach Google Summer of Code. Obrazek przedstawia przeglądarkę (na dole) oraz tzw. KML Balloons/HTML Popups (białe okienka ze zdjęciami). Z prawej strony widać kolejną nowość - widgety (tutaj mamy Navigator).Warto wspomnieć o nowym dodatku: Mapy topograficzne Afryki (mapy w skali 1:50 000 RPA + 1:250 000 dla kilku innych państw + trochę zdjęć lotniczych).

Na koniec coś dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcieliby zobaczyć swoje zgeoreferowane (trudne słowo ;) obrazy w NASA World Wind - DSTile HowTo.

PS Post wysłany przy pomocy Windows Live Writer - nowej aplikacji ze stajni Microsoftu. Wspominam o nim tutaj, bo jedną z jego funkcji jest łatwe i bezpośrednie dodawanie map z serwisu Windows Live Local (Virtual Earth) do postów na blogu.

Brak komentarzy: